Zaev fton të gjithë deputetët ta votojnë Protokollin për anëtarësim në NATO - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Zaev fton të gjithë deputetët ta votojnë Protokollin për anëtarësim në NATO

Lideri i LSDM-së, Zora Zaev u ka bërë thirrje 120 deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë, të votojnë sot për Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut.

“120 deputetët të jenë në nivelin e përgjegjësisë dhe të dëshmojnë se janë të bashkuar në atë që është interesi i dytë strategjik nacional që nga pavarësia”, tha Zaev.

Ai deklaroi se ratifikimi nuk është çështje politike një partie, por me të sigurohet stabiliteti dhe sigurohet ardhmëri më e mirë për gjeneratat e tashme dhe të ardhme. Gazetaexpress /V.Leka/

Related posts

Maqedonia e Veriut s’do lejojë hyrje të refugjatëve, transiti s’është opsion

Televizioni Koha

Nuk ka orë të re policore, kontrolle më të rrepta nga MPB-ja dhe inspektorët, është ende herët për hapjen e aeroporteve

Televizioni Koha

Dimova: Keqpërdorimi i 2,2 milion eurove nga “Erazmus+” me dokumentacion të manipuluar të tenderit

Televizioni Koha

Leave a Comment