Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Zaev në selinë e NATO-s në Bruksel, do të takohet me Stoltenberg - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Zaev në selinë e NATO-s në Bruksel, do të takohet me Stoltenberg

Kryeministri Zoran Zaev gjatë ditës së sotme do të qëndroj në Bruksel në selinë e NATO-s ku do të takohet me sekretarin gjeneral të Aleancës, Jens Stoltenberg.

Kryeministri Zaev do të jetë i shoqëruar nga ministrja e mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska dhe shefi i diplomacisë, Bujar Osmani.

Në orët e pasdites pritet që Zaev dhe Stoltenberg të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Ndryshe Republika e Maqedonisë së Veriut në muajin mars u bë anëtarja e 30 e plotfuqishme e NATO-s.

Related posts

Deri të premten mot i ngrohtë, fundjava jostabile me rënie të lehtë të temperaturave

Televizioni Koha

Dimovski për aksionin e MPB-së: Sasia më e madhe e drogës e sekuestruar ndonjëherë në Maqedoni

Televizioni Koha

Në Hagë do të nisë apeli i Mlladiqit për burgim të përjetshëm

Televizioni Koha

Leave a Comment