31/05/2023
20.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zaev në selinë e NATO-s në Bruksel, do të takohet me Stoltenberg

Kryeministri Zoran Zaev gjatë ditës së sotme do të qëndroj në Bruksel në selinë e NATO-s ku do të takohet me sekretarin gjeneral të Aleancës, Jens Stoltenberg.

Kryeministri Zaev do të jetë i shoqëruar nga ministrja e mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska dhe shefi i diplomacisë, Bujar Osmani.

Në orët e pasdites pritet që Zaev dhe Stoltenberg të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Ndryshe Republika e Maqedonisë së Veriut në muajin mars u bë anëtarja e 30 e plotfuqishme e NATO-s.

Të fundit