Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Zaev takon Macronin e Merkelin: BE të veprojë që mos të dëshpërohet populli ynë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Zaev takon Macronin e Merkelin: BE të veprojë që mos të dëshpërohet populli ynë

Kryeministri Zoran Zaev përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka njoftuar që së bashku me zv/kryeministrin Nikolla Dimitrov kanë realizuar takim me presidentin e Francës, Emanuel Macron, atë bullgar Rumen Radev dhe kancelaren gjermane Angela Merkel, përcjel Alsat. Zaev njofton se në takim është shprehur përcaktueshmërinë për anëtarësim të vendeve të Ballkanit Perëndimorë në BE.

“Janë të nevojshme hapa evropian nga ana e gjithë vendeve të BE-së, me qëllim që mos të dëshpërohet populli ynë, rrjedhimisht të parandalohet rritja e rreziqeve për intensifikimin e rrymave nacionaliste retrograde”, ka shkruar Zaev.

Related posts

Esper: Kina dhe Rusia e shfrytëzojnë pandeminë për interesa personale

Televizioni Koha

Në Hamburg të Gjermanisë arrestohet një shtetas i Maqedonisë së Veriut

Televizioni Koha

Pesëmbëdhjetë ditë shtesë për parashtrimin e kërkesave për IPARD investime në ekonomitë bujqësore

Televizioni Koha

Leave a Comment