Maqedoni

Zaev të Mërkurën takohet me Edi Ramën

Qeveria e Maqedonisë së Veriut informon se kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, dhe zv.kryeministri për Çështje Evropiane më 13 mars (e mërkurë) do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë.

Në kuadër të vizitës zyrtare në Tiranë, janë paraparë takime në nivel delegacionesh dhe shtetërore.

“Para dite, kryeministri Zoran Zaev dhe delegacioni qeveritar do të takohen me kryeministrin shqiptar Edi Rama, më pas do të ketë konferencë të përbashkët. Pas dite, është paraparë takim edhe me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramos Ruçi”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Ndryshe, kjo do të jetë vizita e parë e delegacionit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut në Shqipëri, pas zyrtarizimit të emrit të ri të shtetit.

Related posts

Erozioni në rrugën drejt Banjiçes së Tetovës, rreziku çdo ditë e më i madh

Televizioni Koha

Sot Kongresi i LSDM, Pendarovski konfirmohet si kandidat për president

Televizioni Koha

Fshatrat e malsis së Sharrit në mes të prillit mbulohet nga bora (Foto)

Televizioni Koha

Leave a Comment