Zbulohen 211 emigrantë afër Gjevgjelisë, arrestohet shoferi - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Zbulohen 211 emigrantë afër Gjevgjelisë, arrestohet shoferi

Mbrëmë në orën 23:40 në atarin e fshatit Stojakovë nëpunës të policisë të Qendrës Rajonale për punë Kufitare dhe Migrim – Jug pranë Byrosë për Siguri Publike kanë vërejtur një automjet transportues “daf” me targa të Shkupit, në të cilin kanë gjetur emigrantë nga Bagladeshi dhe Pakistani.

Nga MPB-ja sot informuan se automjeti transportues ka lëvizur nga fshati Stojakovë në drejtim të rrugës rajonale Gjevgjeli-Bogdanc.

Emigrantët janë dërguar në Qendrën Transitore të Pranimit në Gjevgjeli për procedurë të mëtejshme, ndërsa shoferi E.P (27) nga Shkupi është arrestuar në Stacionin Policor Gjevgjeli dhe pas dokumentimi të plotë të rastit kundër tij do të ngrihet kallëzim përkatës. ar/

Related posts

Çulev: Policia patrullon shtëpitë e personave të izoluar me koronavirus

Televizioni Koha

Deskoska: Do të propozojë dekret me të cilën shfuqizohet financimi vjetor i partive

Televizioni Koha

Hotelierët pretendojnë se e respektojnë protokollin, inspektorët “kapën” muzikë live – fillon shqiptimi i gjobave

Televizioni Koha

Leave a Comment