23/09/2023
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zeqiri: Nuk ka gjasa për koalicion me BDl-në

Nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zekiri përjashton mundësinë për koalicion parazgjedhor me BDl-në, përcjell GazetaExpress.

Ai në TV 24 ka dekalruar se partia e tij është e gatshme për koalicion me të gjitha partit shqiptare, përfshi Besën dhe PDSH-në.

“Ne jemi të gatshëm për bashkëpunim me të gjitha partit politike të shqiptarëve në vend, përveç BDl-së, nuk ka gjasa me ata të shkojmë sëbashku në kualicion parazgjedhorë. Kjo është përjashtuar si mundësi dhe nuk do të ndodhë”, thekson Zekiri.

“Ne lëm hapsirë për të gjitha partit. Dy tanimë kanë shprehur intersim për diçka të tillë. Ajo nuk është fshhtësi. Besa ka dekalruar se është e interesuar nëse i harmonizojmë programet, edhe PDSH është ofruar si partner i mundshëm koalicioni, ndërsa ne jemi të hapur gjithsesi edhe për partit tjera”, deklaroi Zekiri./GazetaExpress/

Besmir Lika

Të fundit