23/09/2023
24.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zjarri në supermarketin “Viva Fresh Store”, Aliu: Kemi dalë në terren për të parë për së afërmi gjendjen

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, ka folur për zjarrin e mbrëmshëm që kaploi objektin e supermarketit “Viva Fresh Store”.

Përmes një shkrimi në Facebook, Aliu tha se është tronditur nga incidenti.

Ai theksoi sot se ka dalë në terren me zyrtarë kompetent për të parë për së afërmi gjendjen e objektit.

“Të gjithë u zgjuam sot, me tronditjen që shkaktoi fatkeqësia e zjarrit, me dëme shkatërrimtare në “Viva Fresh Store” në Ferizaj”.

“Sot, në mëngjes dolëm bashkë me drejtorin e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, Arben Halili, drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Policisë në Ferizaj, Basri Shabani, Luan Salihun nga Brigada e Zjarrfikësve në Ferizaj, për të parë nga afër dëmet dhe përgëzuar ekipet e zjarrfikjes që bën maksimumin për të minimizuar dëmet materiale”.

“Fatmirësisht, nuk ka asnjë dëm në njerëz, gjersa për dëmet materiale dhe shkaktimin e zjarrit, fjalën e kanë organet përgjegjëse shtetërore”, shkroi Aliu.

Të fundit