Kronika e Zeze Maqedoni

Zjarri shkrumbon një shtëpi në fshatin Çellopek të Brvenicës (foto)

Para pak çastesh ka shpërthyer zjarri në një shtëpi në fshatin Çellopek të komunës së Brvenicës. Për fat të mirë, edhe pse shtëpia ka qenë e banuar në momentin e shpërthimit të zjarrit, nuk ka të lënduar. Zjarrfikësit janë duke intervenuar për momentin me tre makina kundër zjarrit dhe disa zjarrfikës. Sipas informatave të para, zjarri është arritur të lokalizohet që të mos përhapet në shtëpitë për rreth, ndërsa ende nuk dihet shkaqet e shpërthimit të këtij zjarri. Pas pak pritet të bëhet edhe hetimi i cili do të përcaktojë shkaqet e shpërthimit të zjarrit në këtë objekt banimi. Dyshimet e para sipas zjarrfikësve janë tek energjia elektrike, e cila ka rezultuar të jetë instalim i vjetër disa dekada.

Related posts

Partitë bien dakord për shtyrjen e zgjedhjeve

Televizioni Koha

Stefanova: Të dyshuarit në “Perandoria” pothuajse gjithmonë e kanë ditur çka ndërmerr PSP-ja kundër tyre

Televizioni Koha

Rama-Vuçiq-Zaev shtrëngojnë duart: Nuk do ta presim Bashkimin Evropian, s’jemi prioritet i tyre

Televizioni Koha

Leave a Comment