Zvicra shtrëngon nga sot rregullat e certifikatës Covid - Tv Koha
Botë

Zvicra shtrëngon nga sot rregullat e certifikatës Covid

Duke filluar nga sot, nuk do të jetë më e mundur të hyni në zona të mbyllura të restoranteve, bareve, qendrave të fitnesit, si dhe ngjarjeve sportive, objekteve kulturore dhe ahengjeve private, pa një certifikatë Covid, transmeton albinfo.ch.

Masa, e cila u njoftua më 8 shtator, ka për qëllim frenimin e numrit të infeksioneve dhe, veçanërisht shtrimeve në spital.

Kushdo që kapet duke shkelur këtë rregull, i nënshtrohet një gjobë prej 100 frangash. /Albinfo.ch

Related posts

Mjeku shqiptar në Gjermani: Testet e shpejta janë masa orientuese, nuk e zëvendësojnë tamponin

Televizioni Koha

Çfarë është varianti indian i koronavirusit?

Televizioni Koha

Në Indi raportohen raste të gripit të shpendëve në tri lokacione

Televizioni Koha

Leave a Comment