13/04/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

23 vite nga krismat e para në Tanushë/ Ahmeti: Hapën kapitull ku shqiptarët u bënë prijës të proceseve vitale

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka marrë pjesë në Akademinë e organizuar me rastin e 23 vjetorit të krismave të para të UÇK-së në Tanushë.

23 vjetori i krismave të para të Ushtrisë Çlrimtare Kombëtare në Tanushë na bëri sot bashkë për të reflektuar mbi madhështinë e atyre bijve e bijave që dhanë jetën për kauzën tonë kombëtare të lirisë e barazisë

Ai çast do të paralajmëronte fitoren e madhe të së drejtës sonë të mohuar për shekuj me rradhë, do t’i jepte fund shtypjes dhe do të hapte një kapitull të ri duke i bërë shqiptarët faktor përparimi dhe prijes të proceseve më vitale për ardhmërinë europiane.

Lavdi e përjetshme të gjithë dëshmorëve të kombit!

Të fundit