05/03/2024
7.8 C
Tetovo

(VIDEO) Shkëndija gjunjëzon Vardarin fitore bindëse 3:0

Spektakël kuq e zi në terren e tribuna për...

(VIDEO) Shënohet dita e komunës së Tetovës, ndahen mirënjohje

Më 3 mars të vitit 1991, u formua këshilli...

(VIDEO) Protestuan profesorët e pesë universiteteve publike, shkak rritja e pagës

Profesorë të pesë universiteteve publike në vendin tonë kanë...

Rajoni & Bota

Kronika e zezë

Showbiz

U ‘arrestua’ brenda BBV, Liam Osmani jep deklaratën e tij

Liam Osmani u arrestua ditën e sotme nga Strukturat...

Rrezikon deri në 4 vite burg. Ja kur do të japë vendimin gjykata për Luiz Ejlli

Luiz Ejlli gjithashtu edhe fituesi i “Big Brother VIP...

Ushtari britanik që shërbeu në Kosovë gjatë luftës, sot feston ditëlindjes e 50-të

James Blunt, këngëtari i famshëm britanik, u lind më 22...

Regjisori dhe aktori i famshëm i Hollywood-it, Louis Mandylor po bën film për luftën në Kosovë

Aktori dhe regjisor i njohur, Louis Mandylor, i njohur...

PUSHTIMI TURK I BALADAVE SHQIPTARE

Çfarë ndodhi me baladën e mrekullueshme “Sytë e tu”...

Miss Japonia me origjinë ukrainase heq dorë nga kurora!

Fituesja ukrainase e konkursit të bukurisë Miss Japonia ka...

Shëndeti

Çaji shërues i shegës dhe piperit të zi kundër gripit dhe alergjive

Piperi i zi është një erëz që përshkruhet si...

Kompania LIAL dhuron donacion prej 600.000 denarësh për Spitalin Klinik Tetovë

Sot drejtorët Dr. Ilir Demiri dhe Mr. Blerim Osmani,...

Si t’i Përdorni Gjethet e Dafinës për Gripin dhe të Ftohurën

Dafina është një bimë shumë e pasur me vitamina...

Kuriozitete

SPORT

(VIDEO) Shkëndija gjunjëzon Vardarin fitore bindëse 3:0

Spektakël kuq e zi në terren e tribuna për fitore bindëse 3:0 të Shkëndijës ndaj Vardarit. Erald Çinari me dy super gola dhe një asist...

(VIDEO) FFM pranon ankesën, SHKËNDIJA-VARDARI luhet të dielën

Klubi futbollistik tetovar Shkëndija njofton se, pas kërkesës dhe...

Manchester City zbarkon nesër në Tiranë!

Paraditen e së enjtes starton implementimi i projektit më...

Teknologji
Latest

Pesë veturat që pritet të mos prodhohen në vitin 2024: Cili model do t’ju mungojë më së shumti?

Po afron fundi i vitit 2023 dhe prodhuesit tashmë kanë treguar se cilat modele nuk do të jenë më në shitje gjatë vitit të...

Një ligj i ri në BE do t’i detyrojë prodhuesit e telefonave të krijojnë bateri të zëvendësueshme

Prodhuesit e telefonave inteligjentë e bëjnë të vështirë zëvendësimin...

Elon Musk lanson raketën që do t’i lidhë me internet miliona indonezianë

Indonezia dhe kompania e raketave të Elon Muskut, SpaceX,...

Internet Explorer merr fund pas 27-vjetësh

Internet Explorer, pas 27-vjetësh përdorim, do të çaktivizohet përfundimisht...

Emisione

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...