05/03/2024
8.2 C
Tetovo

Maqedoni

(VIDEO) Kuvendi duhet të vendosë nëse do të votohet edhe me dokumente të vjetra

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve propozon që t’u mundësohet e drejta për të votuar qytetarëve që nuk kanë arritur të pajisen me dokumente me emrin...

Ademi: BDI do të propozojë ligj të ri në periudhë të zgjedhjeve nuk mund të nënshkruhet marrëveshje për rritjen e pagave në universitetet...

Deputeti i BDI-së Arbër Ademi, sot ishte pjesë e protestës së profesorëve të Universitetit të Tetovës, të cilët kërkojnë marrëveshje të re kolektive me...

Në UT u organizua protestë sindikata kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

Në Universitetin e Tetovës sot u organizua protestë, në shenjë të mos nënshkrimit të marrëveshjeve kolektive me Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, e cila...

Seancë solemne me rastin e shënimit të ditës së Komunës së Tetovës

Më 3 mars të vitit 1991, u formua këshilli i parë komunal shumëpartiak i komunës së Tetovës, duke i hapur rrugë kështu përfaqësimit qytetar...

Çmimet e derivateve sipas vendimit të fundit të KRRE-së

Çmimi i benzinës pas mesnate do të rritet për gjysmë denari, ndërsa pmimi i naftës do të ulet për 1 denarë, përcjell TV21. Përveç...

MPB fletarrrestime ndërkombëtar për disa persona nga Shkupi, në mesin e tyre edhe Sheval Muaremi

Në ueb faqen e Ministrisë së Punëve të Brendshme është publikuar fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin për të cilin ekzistojnë dyshime se ka qenë...

Paralajmërim grevë nga 7 marsi deri në plotësimin e kërkesave për pagesën e pagave për punonjësit e “Pyjeve Kombëtare”.

Sindikata për ndërtim, industri dhe projektim (SNIP) ka paralajmëruar grevë që do të fillojë nga 7 marsi deri në plotësimin e kërkesave për pagesën...

Autorë të panjohur vjedhin para në xhamitë e fshatit Negotinë dhe Çegran të Gostivarit

Sot (04-mars) në orën 08:00, 46-vjeçari L.A. nga Çegrani i Gostivarit në SPB Tetovë ka raportuar se mbrëmë (3/4 mars) autorë të panjohur kanë...

Toshkovski: Ka vetëm dy makina për shtypjen e dokumenteve personale, zgjidhja është ndryshimi i ligjit

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski thotë se ideja e Avokatit të Popullit, e Qeverisë dhe e të gjithë atyre që kërkojnë lëshimin...

Partitë politike shqiptare po kalkulojnë me emrat e kandidatëve betejë e fortë pritet të jetë në Njësinë e 6 Zgjedhore

Partitë politike shqiptare po kalkulojnë me emrat e kandidatëve që do të përfshihen në listat zgjedhore. Një betejë e fortë pritet të jetë në Njësinë...

Sot përurohet baza ushtarake e NATO-s në Kuçovë Rama njofton se sot do ta bëjnë fluturimin e parë dronët Bayraktar

Sot do të përurohet baza ushtarake e NATO-s në Kuçovë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar disa pamje, ku edhe ka njoftuar se dronët...

Deri tani janë konfirmuar shtatë kandidatë për president të vendit vazhdon procedura e mbledhjes së nënshkrimeve

Presidenti aktual Stevo Pendarovski dhe profesoresha Gordana Siljanovska Davkova këtë fundjavë edhe zyrtarisht morën mbështetjen e partive të tyre për kandidaturën për president të...

ISHP: Obeziteti tek të rriturit dhe fëmijët në Maqedoni është në nivel të lartë

Obeziteti tek të rriturit dhe fëmijët në Maqedoni është në nivel të lartë, njofton Instituti për Shëndet Publik (ISHP) me rastin e Ditës Botërore...

Anëtari i sapozgjedhur i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Abdush Demiri sot në Kuvend do të japë deklaratë solemne

Anëtari i sapozgjedhur i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Abdush Demiri, me të cilin pas disa muajsh u kompletua përbërja e Komisionit, sot në Kuvend...

Punonjësit e pesë universiteteve publike të RMV-së sot me fillim në ora 13 do të protestojnë

Punonjësit e pesë universiteteve publike të Maqedonisë së Veriut sot me fillim në ora 13 do të protestojnë për shkak të mosnënshkrimit të marrëveshjes...

Studentët nga sot paratë për racionin e subvencionuar do t’i marrin në javë përkatësisht 840 denarë

Studentët nga sot paratë për racionin e subvencionuar do t’i marrin në javë përkatësisht 840 denarë gjithsej për gjashtë ditë të javës në vend...