13/08/2022
24.7 C
Tetovo

Maqedoni

Marrëveshja e Ohrit e ka ndërprerë përshkallëzimin e mëtutjeshëm të konfliktit, tani të angazhohemi në tri fusha, vlerësoi Pendarovski

Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në 21 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit përkujtoi nënshkruesit e marrëveshjes, garantuesit dhe përfitimet nga nënshkrimi i...

Delegacioni i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut do të shkojë në Tetovë për të marrë pjesë në nisjen e punimeve për ndërtimin e fabrikës

Qeveria e Maqedonisë së Veriut e udhëhequr nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, sot do të marrë pjesë në Zonën për Zhvillim industrial dhe teknologjik në...

Kërçovari u testua për lijën e majmunit, dalin rezultatet

Nga Instituti i Shëndetit Publik kanë informuar deri tek Ministria e Shëndetësisë se ka përfunduar ekzaminimi i strishos që i është marrë pacientit nga...

Akuza për veprën penale “mashtrim”, Zhan Mitrev rrezikon 10 vite burg

Prokuroria Themelore Publike në Shkup, ka njoftuar të premten vendimin për nisjen e hetimeve kundër Zhan Mitrevit, pronarit të spitalit privat të kardiologjisë, nën...

Sela nëse i jepni zë rinisë i keni dhënë vizion Tetovës dhe ardhmërisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela me rastin e zgjedhjeve lokale në Tetovë të 20 gushtit, në një video postim ka kërkuar nga...

Reshje shiu në të gjithë vendin, ky është parashikimi i motit për sot

Moti për ditën e sotme do të jetë i ndryshueshëm dhe vranët, në shumë vende do të jetë i paqëndrueshëm me rreshje të rrëmbyeshme,...

“Të distancohen nga Teuta Arifi, të filtrohen për 8 vite”, Më mirë për Tetovën përjashton mundësinë për bashkëpunim me BDI

“Më mirë për Tetovën” në “Click 21” deklaruan se përjashtojnë mundësinë për bashkëpunim me Bashkimin Demokratik për Integrim në Këshillin e Tetovës. Nga kjo...

REAGIM : Mos i keqpërdorni institucionet për t’i shpëtuar të korruptuarit dhe të dështuarit

Mos i keqpërdorni institucionet për t'i shpëtuar të korruptuarit dhe të dështuarit Krimi, korrupsioni, keqpërdorimi dhe partizimi i institucioneve nga BDI po kalon çdo kufi...

Durimishi: Ulëm për 3-4 milion euro borxhin në komunën e Tetovës

Bartësi i Listës së Lëvizjes Besa për Këshillin e Tetovës, Besar Durmishi në “Click 21” mohoi pohimet se borxhi publik në komunën e Tetovës...

Të rinjtë e ASH-së propozojnë; Do të kujdesemi për zejtarët në Tetovë

Bartësi i listës së këshilltarëve të Aleancës për Shqiptarët dhe deputeti Adnan Neziri gjatë prezantimit të programit të ASH-së kanë vizituar edhe zejtarët të...

ESHR: Shkallë e ulët e zbatimit të masave të Qeverisë në sektorin e turizmit

Enti Shtetëror i Revizionit (ESHR) ka kryer revizionin e suksesit me temën “Efikasiteti i masave dhe politikave të marra për uljen e efekteve të...

Sot në kabinetin e Pendarovskit do të ndahen çmimet për pjesmarrje të të rinjve

Presidenti Stevo Pendarovski, sot – 12 gusht 2022, e premte, do të mbajë fjalim në ceremoninë solemne të ndarjes së çmimit për pjesëmarrje të...

Tilev: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtetuese, negociatat me BE-në nuk do të mund të vazhdojnë

Këshilltari shtetëror për politika evropiane në Sekretariatin për çështje evropiane, Dragan Tilev, informoi se në shtator duhet të fillojë procesi bilateral i skriningut me...

Zgjedhjet e 20 gushtit, sot skadon afati i paraqitjes për votim në kushte shtëpiake

Sot skadon afati i paraqitjes për të votuar në kushte shtëpiake për personat e sëmurë dhe të pafuqishëm si dhe ata që janë në...

21 vjet nga masakra e Lubotenit

Sot mbushen 21 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit. Në mëngjesin e...

Gjyle Çeliku hap parti politike, ja emri

Edhe një parti e re shqiptare sot del në skenën politike. Lëvizja Qytetare Evropiane, kështu quhet subjekti i ri politik që do të drejtohet nga...