11/12/2023
5.5 C
Tetovo

Rajon

Operacioni kundër lojërave të fatit, 40 të arrestuar vetëm në Tiranë

Një operacion policor kundër lojërave të fatit është zhvilluar të mërkurën në disa zona të kryeqytetit. Gazetarja e Euronews Albania, Sara Demushi bën me dije...

Mes tymit dhe kapsollave, miratohet brenda 8 minutash buxheti i shtetit në Kuvendin e Shqipërisë

Buxheti i shtetit është miratuar me 74 vota pro dhe 4 vota kundër brenda një kohe rekord sot në Kuvendin e Shqipërisë. Seanca e sotme...

Tri gra raportohen të zhdukura në 24 orët e fundit në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se tri gra janë raportuar të zhdukura në 24 orët e fundit në Kosovë. Një rast ka ndodhur në Gjilan,...

Renea Begolli shpallet fituese e çmimit Artistët e së nesërmes 2023

Stacion – Qendra për Art Bashkëkohor Prishtinë ka njoftuar se juria e çmimit Artistët e së nesërmes 2023, ka zgjedhur një fitues për çmimin....

Tre persona nxirren të gjallë pas shembjes së betonit në një objekt në Lipjan

Tre persona janë shpëtuar të gjallë pas shembjes së betonit në një objekt në rrugën Sllovi – Gjilan të shtunën. Sipas Emergjencës në Lipjan, të...

Pacolli: Disa individë skizofrenë po e përdorin tragjedinë e Liridonës për të tërhequr vëmendjen, po e njollosin imazhin e të tjerëve

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka reaguar duke thënë se nga largësia ka vërejtur “disa insinuata të individëve me sjellje skizofrenike...

“Faleminderit që po e bëjnë për Donën time”, mbrëmë vëllai i Liridonës përcolli fjalët e nënës së tij

Mbrëmë në Prishtinë është mbajtur një protestë për të kërkuar drejtësi për Liridonën. Lidhur me këtë protestë ka folur Leonard Ademaj, vëllai i Liridonës. Postimi i...

Greqi, 11 deputetët e dorëhequr nga SYRIZA formojnë grup parlamentar

Njëmbëdhjetë deputetë në parlamentin grek që u larguan nga partia më e madhe opozitare SYRIZA muajin e kaluar njoftuan formimin e një grupi të...

Aksident i rëndë në Gjermani! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur, disa të plagosur

Një autobus shkolle është përfshirë në një aksident të rëndë pranë Cranzahl, një qytet i vogël në Erzgebirgskreis. Sipas mediave gjermane, një nxënës ka vdekur, ndërsa...

Procesi i zgjerimit të BE-së, a do të futet Marrëveshja e Ohrit në kapitullin e 35-të duke ia kushtëzuar Serbisë rrugën drejt BE-së

Java e ardhshme në Bruksel do të jetë e rëndësishme për vendet kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Ndër temat kryesore në Samitin e...

Kurti për vrasjen e Liridona Ademajt e 14 vjeçares në Shkup: Duhen dënime meritore, s’mjafton vetëm arrestimi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurt në konferencën “Të bashkuar kundër dhunës – Mjaft!”, ka folur për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt dhe kidnapimin...

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Mirush Kabashi

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nëpërmjet një...

Tërmeti i fortë godet Turqinë. Dridhet Bursa dhe Stambolli

Ankara- Tërmeti godet Turqinë. Lëkundja sizmike ndodhi paraditen e sotme dhe epiqendra ndodhet në Detin Marmara. Më shumë tërmeti u ndje në Bursa dhe qytete...

‘Do ta bëj njësoj si motrës tënde edhe ty’! Krivaqa akuzon nga burgu motrën e Marigonës

Dardan Krivaqa ka kërcënuar nga burgu motrën e Marigonës, 18-vjeçares të cilën e përdhunoi e më pas e vrau. Babai i dy motrave, Muhabi Osmani...

Liridona Ademaj rivarroset sot në fshatin e saj të lindjes

Liridona Ademaj e vrarë para disa ditësh, do të rivarroset sot në fshatin e saj, në Rracaj të Gjakovës. Familjarëve të saj u është aprovuar...

Zgjedhjet në Serbi, Kurti: Është interes i shqiptarëve të Luginës të jenë sa më shumë të përfaqësuar në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se si qeveri vazhdimisht mbështesin shqiptarët në Luginë, dhe se është në interes të shqiptarëve që të...