13/08/2022
19.9 C
Tetovo

Kronika e Zeze

Ndërron jetë djali i kryetarit të Studeniçanit, Azem Sadikut

Sot në orët e hershme të mëngjezit ka ndërruar jetë Basri Sadiku, djali i Azem Sadikut, kryetarit të Komunës së Studeniçanit. Ai për një kohë...

Ndërroi jetë ish-ministrja e Punëve të Jashtme në Maqedoni, Ilinka Mitreva

Ka ndërruar jetë ish ministrja e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Ilinka Mitreva. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Lidhja Social...

Pësoi aksident gjatë punës, ndërroi jetë i riu nga Zajazi i Kërçovës!

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme një 24-vjeçar nga Uajazi i Kërçovës ka ndërruar jetë si pasojë e lëndimeve...

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti i njohur Kastriot Myftaraj

Nderron jete ne moshen 60-vjeç Kastriot Myftaraj. Publicisti, gazetari dhe analisti ra nga kati i katert i pallatit ku banonte ne rrethana ende te paqarta. Tiranë/Informacion...

Demi godet për vdekje të moshuarin nga Gostivari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka ndërruar jetë një 82-vjeçar i cili paraprakisht sot rreth orës 09:00 është goditur nga një dem,...

Nuk pashë kurrë paqe – shuhet shkrimtari i shpresës

Abraham Yehoshua, shkrimtar i mirënjohur izraelit, vdiq mëngjesin e sotëm, në moshën 85-vjeçare. “Nuk pashë kurrë, një ditë paqeje”, – do shprehej ai që besonte...

Aksident në magjistralen Tetovë-Gostivar, shoferi është lënduar rëndë

Mbrëm rreth orës 19 në magjistralen Tetovë-Gostivar është lënduar rëndë një banor i Zherovjanit, i cili ka dalë me veturë nga korsia. Ngjarja ka...

Aksident në rrugën Gostivar – Kërçovë, gjashtë persona të lënduar

Gjashtë persona, prej të cilëve dy më rëndë janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në rrugën magjistrale Kërçovë – Gostivar,...

Ndërroi jetë veteran i UÇK-së nga fshati Jazhincë

Sot pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë në moshën 58 vjeçare Xhafer Imeri I njohur si Xhafoja nga Jazhinca e Tetovës, ish...

Në Gostivar gjendet trupi i pajetë i gruas së therur me thikë! Prokuroria: Po kërkohet autori

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka kryer kontroll në vendngjarje në një shtëpie në fshatin Vrutok, ku dje është gjetur trupi i pajetë i...

‘Lamtumirë shpirti jonë i bukur’! Familjarët përcjellin me dhimbje e lot të renë që humbi jetën nga tërmeti

Bosnje-Hercegovinë- Elmira Sefo 27-vjeçe ishte viktima e tërmetit që tronditi mesnatën e kaluar Bosnjën, por jo vetëm. Ndërkohë prindërit dhe motra e saj u plagosën...

Gjuajti me armë nga vetura para një restoranti në Dobërdoll, arrestohet personi

Dje mbrëma në ora 23.55, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë – Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria personin B.S. (25)...

Ndërroi jetë hendbollisti 27 vjeçar, Denis Toth

Ka ndërruar jetë hendbollisti 27 vjeçar, kroati Denis Toth që luante për ekipin e hendbollit “Buteli”. Ai mbrëmë ishte dërguar në Klinikën për Anestezion,...

Ngjarje e rëndë në Tetovë, biri vret nënën me sëpatë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshati Sellcë të Tetovës. Biri ka vrarë nënën e tij me sëpatë. Siç njoftoi zëdhënësi i Sektorit të Punëve...

Sot bëhet varrimi i të riut nga Tetova që ndërroi jetë në Gjermani

Para disa ditëve njoftuam se ka ndërruar jetë i riu në Gjermani, Besjan Jashari. Familja sot njoftoi se varrimi i tij do të bëhet...

Gjendet trupi i pajetë i një 42-vjeçari në rrugën Zhelinë-Jegunoc

Sot (11 mars) në orën 03:30 në SPB Tetovë është paraqitur se në rrugën rajonale Zhelinë-Jegunoc në afërsi të kryqëzimit në Zhelinë, është gjetur...