29/11/2023
5.3 C
Tetovo

Teknologji

Meta po ndërton super kompjuterin më të shpejtë në botë

Meta ka njoftuar se po ndërton superkompjuterin e ri të inteligjencës artificiale. I quajtur AI Research SuperCluster (RSC), do të jetë superkompjuteri më i...

Ja sesi të përmirësoni sinjalin Wi-Fi të shtëpisë

Ndërsa koronavirusi vijon të përhapet në mbarë botën, shumë njerëz e kanë gjetur vetveten duke punuar dhe studiuar nga shtëpia. Kjo do të thotë se...

Facebook ndalon reklamuesit e “pseudoshkencës”, përpiqet të godasë dezinformimin e koronavirusit

Kompanitë ishin në gjendje të përdorin interesin për të synuar audiencë të veçantë. Por kompania tani ka ndaluar disponueshmërinë e asaj dhe disa kategorive të...