29/02/2024
10.3 C
Tetovo

Kuriozitetet

Shitet për 294.000 dollarë ora që i solli telashe në aeroport Arnold Schwarzenegger

Ora e dorës që i solli telashe Arnold Schwarzenegger në aeroportin e Mynihut të mërkurën mblodhi 270.000 euro pasi u shit në një darkë...

12-vjeçari Diar Ajdini nga Çairi i Shkupit : Në të ardhmen do të ndërtoj edhe një gjenerator të energjisë elektrike

Diar Ajdini është nxënës në “Digital School” dhe prej një viti me nxitjen e instruktorit të tij po bën risi të ndryshme që i...

Profesori i arteve takon ish-studenten në rrugë duke luajtur muzikë, i puth duart: Ky qenka fati i….

Kompozitori, pedagogu, Prof.Robert Radoja pranë qendrës tregtare ‘Toptani’ sheh rastësisht duke përformuar në rrugët e Tiranës studenten e tij. Profesori, tepër i emocionuar, e njeh studenten...

90-vjeçarja u bë personi më i vjetër që arriti të merrte diplomën në master

Një 90-vjeçarje i përfundoi së fundmi studimet në master, duke u bërë kështu personi më i vjetër që arriti të merrte diplomën. Upi ka shkruar...

Dashamirësi i golfit krijon portretin e Tiger Woods, i bërë tërësisht nga 25,000 topa Golfi

Një adhurues i golfit ka krijuar një portret mahnitës të Tiger Woods, të bërë nga 25,000 bluza golfi të reja dhe të thyera. Aaron Norris...

Diamanti i rrallë blu shitet në ankand për më shumë se 40 milionë dollarë

Një diamant blu shumë i rrallë është shitur mbi 40 milionë dollarë në një ankand në Gjenevë. Diamanti Bleu Royal 17.61 karat, i vendosur në...

Një zbulim rrëqethës bëhet nga arkeologët në Egjipt

Arkeologët në Egjipt zbuluan një varrezë 3500-vjeçare ku ishte fshehur papirusi “Libri i të Vdekurve”. Varreza, në Tuna al-Gebel në Egjiptin qendror, daton nga Mbretëria...

FOTO: Gjendet thesari me vlerë 500 mijë euro në zorrët e balenës së ngordhur në Ishujt Kanarie

Pas më shumë se një muaji ekzaminime, nga veterinerët e Institutit Universitar të Shëndetit të Kafshëve dhe Sigurisë Ushqimore janë zbardhur shkaqet e vdekjes...

503 vjetori i vdekjes së Leonardo Da Vinçit, gjeniu i Rilindjes

Sot është 503 vjetori i vdekjes së njërit ndër personalitetet më të shquara perëndimore dhe botërore – Leonardo Da Vinçi. Ai lindi në kohën dhe...

Katalogu muzikor i Queen mund të shitet për mbi 1 miliard dollarë

Këngët e Queen janë të njohura në mbarë botën dhe puna e grupit së shpejti mund të shitet për një shumë marramendëse. Një burim i...

Malaga, qyteti i mrekullueshëm spanjoll ku vizitorët gjejnë gjurmët e Picassos kudo

Në qytetin e mrekullueshëm spanjoll të Malagës mund të gjesh sot gjithkund gjurmët e piktorit të famshëm botëror, Pablo Picasso. Në shtëpinë e tij të...

Del në Treg Kafja me Vaj Ulliri – Zgjidhja e Shëndetshme e Gjigandit të Kafes

Nëse ka një produkt që mund ta identifikojë më së miri Mesdheun është pa dyshim vaji i ullirit dhe historitë shekullore që mbartin pemishtet...

Besohet se kjo bimë tërheq para, por nuk duhet mbajtur në dhomën e gjumit

Ekspertët e Feng Shui-t besojnë se disa bimë tërheqin begati dhe mirëqenie në shtëpi Bimët sjellin një energji të veçantë në hapësirë, siç e dinë...

I riu takon një 80-vjeçar në avion që e dinte gjithë historinë e tij: Kam takuar një engjëll

Aiden Igiehon pati një takim me një burrë 80-vjeçar në një avion që dinte të gjithë historinë e tij. Aiden Igiehon është një basketbollist 22-vjeçar...

A e dini se mund të aplikoni për një yll në “Walk of Fame” me emrin tuaj

Pasja e një ylli në “Hollywood Walk of Fame” në Los Angeles me emrin tuaj, është e mundur. Sigurisht që duhet të bësh disa sakrifica...

Kitara e thyer që u shit për 600 mijë dollarë

Një kitarë e thyer nga Kurt Cobain, ish-vokalisti i grupit Nirvana, është shitur në një ankand për 600 000 dollarë. Kitara e zezë Fender Stratocaster,...