29/02/2024
10.5 C
Tetovo

Lajme

14 vjeçarja e denoncuar si e zhdukur është gjetur në Saraqinë të Tetovës

Dje (28-shkurt) në ora 16:30, në shtëpinë e personit M.C. në Saraqinë të Tetovës, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë gjetur të miturën J.T.(14) nga Vollkova...

Biden: Pasoja të rënda për Ukrainën, nëse Kongresi nuk e miraton ndihmën

Projektligji mbi ndihmat e huaja me vlerë 95 miliardë dollarë, i miratuar nga Senati këtë muaj, mbetet i bllokuar nga shumica republikane në Dhomën...

Koreja e Jugut kërcënon mjekët në grevë: Arrestime nëse nuk kthehen në punë

Qeveria e Koresë së Jugut po kërcënon të ndërmarrë veprime ligjore kundër mijëra mjekëve të rinj që kanë dalë në grevë dhe t’u heqë...

Arrestohet 41 vjeçari nga Shipkovica, kjo është arsyeja

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë njofton se gjatë ditës së djeshme policia ka privuar nga liria 41 vjeçarin A.A. nga Shipkovica e Tetovës për...

Pendarovski: VMRO-DPMNE nuk ka ofertë thelbësore për qytetarët

VMRO-DPMNE, në mungesë të ideve thelbësore  dhe ofertë për qytetarët, vazhdon të përdor zhargonin e rrugës dhe frazat e vjetruara, duke u përpjekur ta...

Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë

Një zjarr i madh në Teksas që po përhapet me shpejtësi ia ka marrë jetën një personi, duke detyruar banorët të evakuohen, ku si...

Freedom House: Maqedonia e Veriut “pjesërisht e lirë”

Liria globale u përkeqësua më tej për të 18-in vit radhazi në vitin 2023, thuhet në raportin vjetor të Freedom House. Maqedonia e Veriut mbetet...

Kovaçevski: Në mandatin tim të dytë si kryeministër, paga mesatare do të jetë 1.000 euro, ndërsa minimalja 600 euro

-Në mandatin tim të dytë si kryeministër, do të punojmë që ta arrijmë pagën mesatare deri në mbi 1.000 euro dhe pagën minimale 600...

Prej nesër nuk ka çmime të garantuara, ende nuk është miratuar ligji për kontroll të tregut

Masa për çmimin e garantuar të bukës, qumështit, kosit, makaronave, disa produkteve të mishit, si dhe pijeve freskuese dhe birrës nuk do të zbatohet...

Katër policë sulmuan sigurimin në një kazino, MPB nis hetimet

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka bërë kallëzim penal kundër D.P, punonjës policie...

Agresioni rus në Ukrainë, sulm ndaj gjithë botës demokratike!

Se agresioni rus në Ukrainë lëkundi themelet e demokracisë botërore kjo është e pakontestueshme. Sidomos në aspektin ekonomik u krijua një krizë gjithëpërfshirëse globale....

Dalin detaje të reja: Ekzekutimi i shqiptarit në Mal të Zi dyshohet se ndodhi pas aferës me gruan e ish-ortakut

Edmond Mustafa, i vrarë në Tivar dy ditë më parë, më 27 mars 2022, është dëgjuar në ambientet e Departamentit për Kundër Krime të...

Xhaferi: Mundësia për shpërthim në Ballkan ekziston gjithmonë, të jemi vigjilent

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, ka folur për situatën në rajonin e Ballkanit, duke kërkuar nga shtetet të jenë të kujdesshme. Në...

Kuvendi do të vazhdojë seancën e 145-të, në rend dite ligjet për investimet strategjike, për pagat e funksionarëve dhe lojërat e fatit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë vazhdimin e seancës së 145-të ku në rend dite janë Ligji për ndryshimin...

Sot mbahet Samiti rajonal mbi Planin e Rritjes në Tiranë

Sot në Tiranë mbahet Samiti rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës me fokus integrimin e Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit Evropian, si edhe zbatimin...

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, në disa vende më të dendura, veçanërisht gjatë natës. Do...