05/03/2024
8.2 C
Tetovo

Showbizi

Mësuesja e quajti të sëmurë mendor, nëna e quajti gjeni, lexojeni këtë rrëfim për të kuptuar fuqinë e fjalës

Tomas Edison u kthye një ditë nga shkolla me një letër në dorë. “Nënë këtë letër ma ka dhënë mësuesja. Më tha të mos...

Miss Japonia me origjinë ukrainase heq dorë nga kurora!

Fituesja ukrainase e konkursit të bukurisë Miss Japonia ka hequr dorë nga kurora e saj pasi një një media i zbuloi lidhjen e saj...

Detaje të reja nga incidenti te Big-u: Blero u kap me sigurimin pas ia ngacmuan të dashurën, por ai e pësoi vet

Sot u raportua për një incident në “After Party-n” e Big Borther VIP Kosova 2. Këngëtari i njohur, Blero i cili ishte pjesë e...

Hidhet shorti i “Eurovision 2024”, ja kur do të performojë Shqipëria

Hidhet shorti i “Eurovision 2024”, ja kur do të performojë Shqipëria Shorti i gjysmë-finaleve për garën e ‘Eurovision 2024’ u zhvillua të mërkurën në Malmo...

Muzikantët rusë anti-luftë arrestohen pas koncertit në Tailandë

Grupi veteran i muzikës rrok Bi-2 u ndaluan pas një koncerti në Puket për mungesë “leje pune”, në incidentin më të fundit me artistë...

Rrit shanset për mbijetesë, zhvillohet testi i parë i gjakut në botë për tumorin në tru

Kirurgët dhe shkencëtarët kanë zhvilluar testin e parë të gjakut në botë për tumorin në tru që sipas ekspertëve mund të revolucionarizojë diagnozën, të...

“Më thoshin të gjithë, do të bëhesh shitës domatesh”, Jul Deda rrëfen historinë si u bë aktor: Më akuzonin se nuk i ngjaja…

Aktori i humorit Jul Deda, është kthyer pas në koha dhe ka treguar për banorët e tjerë të BBV3, se kur ka qenë i...

Hëna e parë e plotë e vitit 2024 është gati të lindë

Hëna e parë e plotë e vitit është gati të lindë, duke u shfaqur në qiellin lindor rreth perëndimit të diellit të enjten dhe...

Drama e familjes shqiptare fitoi “Oscar” për të rinj, filmi mes 10 më të mirëve nga mbi 2 mijë garues

Në emisionin “ABC e Mëngjesit”, në “ABC” u bashkuan Labinot Morina dhe Vjosa. Gjatë kësaj interviste kanë rrëfyer suksesin e arritur pas filmit të...

Pianistja Melisa Ibrahimi shkëlqen në koncertin recital në Romë: Më rikthyen në skenë mbi shtatë herë

Një tjetër koncert i suksesshëm është shënuar nga pianistja Melisa Ibrahimi i mbajtur në teatrin “Teatro di Marcello” në Romë, Itali. Ky koncert u...

Xhuli e falënderon Stresin për këngën, ky i fundit thumbon rëndë “Nuk të përket kjo këngë ty”

Ish fituesi i edicionit të parë nga ‘Big Brother VIP Kosova’ Stresi ishte mbrëmë për të përformuar në shtëpinë me të ndjekur në vend. Teksa...

Alketa pranon surprizën me të bukur në mes të spektaklit

Alketa Vejsiu është një nga moderatoret me të dashura për mbarë publikun shqiptare. Ajo sot ka mbushur 39 vite jetë E në ketë ditë po aq...

Qepë, Hudhra, Erëza- Supa më e Fortë se Antibiotikët

Nëse kërkoni të mposhtni virozat e stinës, mos gërmoni kot në kutinë e barnave që mbani në shtëpitë tuaja apo t’i drejtoheni farmacisë. Zgjidhjen...

Jennifer Lopez paralajmëron projekt të ri filmik

Artistja e mirënjohur botërore, me origjine latine, Jennifer Lopez, ka publikuar një trailer të ri, raporton CNN. Pas publikimit tw tij në rrjetin social Instagram,...

Nuk deshi të bëhej synet, 5-vjeçari qëndron dy orë mbi çati. Habitet mjeku: Nuk kam pare kurre ..

Një 5-vjeçar nga Indonezia u ngjit në çatinë e klinikës mjekësore dhe refuzoi të zbriste nga ajo për 2 orë, pasi nuk deshi të...

Restoranti i shton 2 € në faturë turistit se ia ndau përgjysmë sanduiçin. Pronari: Na mori kohë

Një turist britanik mbeti i mërzitur pasi një tarifë prej 2 euro iu shtua faturës së tij nga ana e restorantit  për prerjen e...