13/07/2024
31.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

76 raste të reja me Covid, 73 të shëruar dhe 3 të vdekur

Në 24 orët e fundit, janë bërë 1232 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 76 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 40 raste të reja, në Manastir dhe Ohër nga 5, Kavadar 4, Prilep dhe Shtip nga 3, Resnje, Tetovë, Gostivar, Dellçevë dhe Berovë nga 2, Kumanovë, Strumicë dhe Strugë nga 1.

Sipas regjistrimit nga Termini im, janë regjistruar tre viktima, një pacient 80 vjeç nga Shkupi, një 82 vjeç nga Ohri dhe 75 vjeç nga Kumanova.

Ndërkohë janë regjistruar 73 pacientë të shëruar.

Për momentin rastet aktive shënojnë 542. Numri i vdekjeve nga Covid ka arritur në 9296./Zhurnal.mk

Të fundit