27/05/2024
19 C
Tetovo

Të tjera lajme

Katica Janeva nga 16 korriku ka marë pushim mjekësor

Prokurorja Speciale Publike Katica Janeva nga 16 korriku ka hapur pushim mjekësor, informojnë nga PSP për “Fokus”, transmeton Zhurnal.

Prokurorja Janeva më 15 korrik përmes një komunikate informoi opinionin se po jep dorëheqje, por do të hyjë në fuqi kur të zgjedhet pasuesi i saj. Të njejtën ditë, Prokuroria për Krim të Organizuar dhe Korrupcion hapi procedurë për rastin “Reket”, e ku Bojan Jovanovski dhe Zoran Milevski ishin të dyshuar dhe të njejtit përfunduan në burg.

Të njejtën ditë me urdhër të Prokurorisë i’u konfiskua telefoni Katica Janevës, por deri tani ajo nuk është e dyshuar në këtë hetim./Zhurnal.mk

Të fundit