29/05/2024
10.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -2 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 15 deri në 21 gradë.

Të martën nën ndikimin e valës së re të lagësht do të ketë reshje shiu që do të jenë më të bollshme dhe të rrëmbyeshme, të përcjella me bubullima të rralla dhe erëra të forta. Më pas në ditët në vijim do të ketë reshje lokale të kohëpaskohshme me intensitet të dobët, e të enjten me intensitet mesatar.

Të fundit