27/05/2024
19 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndërron jetë një i burgosur në “Idrizovë”

Një i burgosur ka vdekur në burgun “Idrizovë” në Shkup.

“Me datë 21.04.2024 në ora 19:15 në SVR Shkup, nga INP “Idrizovë Shkup” është raportuar se ka ndërruar jetë R.F (52) nga fshati Reçane i Gostivarit (personi i dënuar), ndërsa mjeku i Emergjencës Mjekësore ka gjetur. vdekja pa shenja të dukshme shenja dhune”.

“Kontroll është kryer nga ekipi inspektues nga SPB Shkup dhe me urdhër të prokurorit publik trupi i pajetë i të ndjerit është dorëzuar për obduksion”, thonë nga MPB.

Të fundit