13/07/2024
31.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Për tre ditë janë shënuar 290 raste të reja të COVID-19 në vend

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 3 ditët e fundit (nga 1 korriku deri më 3 korrik 2022), janë kryer 1.695 analiza dhe janë regjistruar 290 raste të reja me COVID-19, shkruan Alsat.

Nga numri i përgjithshëm i pozitivëve (290), janë regjistruar 49 riinfeksione.

Janë regjistruar 250 pacientë të shëruar derisa nuk është regjistruar asnjë viktimë. / Alsat.mk

Të fundit