18/05/2024
17 C
Tetovo

Të tjera lajme

Rrëmbeu fansat qysh në fillim të garës, Iam Tongi fitues i American Idol 2023 (VIDEO)

Qysh në fillim të garës, Ima Tongi u shndërrua në konkurrentin më të dashur të edicionit të 21 të American Idol, ku së fundi edhe u shpall fitues

Ai në fillim u prezantua me këngën e James Blunt “Monsters”, këngë që i dedikoi babait të tij të ndjerë, dhe në finalen prestigjioze të kësaj gare, ai arriti edhe një ëndërr. Ai ndau skenën bashkë me James Blunt, ku të dytë kënduan këngën “Monster, ku Tongi shpërtheu në vaj.

 

Konsiderohet të jetë një shpërthim për këtë talent, pasi që është vetëm 18 vjet dhe arriti të mposhtë shumë konkurrentë për disa muaj sa edhe u zhvillua kjo garë.

KultPlus ju sjell video e performancës në fillim të kësaj gare dhe atë të finales./ KultPlus.com

 

Të fundit