19/07/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shëroni diabetin me ozonoterapi tek ordinanca “Dr. Ançefski në Shkup

Situatat stresuese të përditshme, ftohjet e pashmangshme, kontribuojnë në uljen e imunitetit, lodhjen e trupit dhe lodhjen kronike. Për të kapërcyer këtë gjendje, një nga zgjidhjet e mundshme është metoda e aplikimit të ozonit mjekësor në organizëm, e njohur si ozonoterapi, e cila në të njëjtën kohë rrit imunitetin dhe shkatërron drejtpërdrejtë mikroorganizmat e padëshiruar. Studime të shumta kanë konfirmuar se ozoni forcon sistemin imunitar dhe potencialin energjetik të trupit  dy deri në katër herë. Ozoni është 15 herë më efektiv se oksigjeni. Është një antibiotik dhe dezinfektues natyral dhe në një kohë shumë të shkurtër shkatërron viruset, bakteret dhe kërpudhat. Ka një efekt të mrekullueshëm në sistemin nervor, jep rezultate të shkëlqyera në përgatitjen e trupit për një procedurë in vitro, rrit vëmendjen dhe përshpejton procesin e të menduarit.
 Ky trajtim aplikohet me sukses në zyrën e Dr. Ançevskit për gati 15 vjet. Asoc. Doktoresha Aneta Kokaleska Petrusevska është e vetmja mjeke e certifikuar në vend nga Shoqata Mjekësore Gjermane për aplikimin e ozonit, për të kryer këtë trajtim në një gamë më të gjerë të diagnozave dhe jo vetëm për qëllime dermatologjike.
Gjaku i pasuruar me ozon aktivizon qelizat dhe nëpërmjet qarkullimit ndihmon organizmin në realizimin e funksioneve të tij. I
Cila është mbrojtja ndaj infeksioneve virale dhe bacterial?
Me një terapi prej 5 deri në 10 seanca, do të rifitoni energjinë dhe përqendrimin tuaj. Dhe nëse jeni të shëndetshëm, vetëm me disa trajtime do të parandaloni sëmundjet virale dhe bakteriale. Duke rregulluar statusin antioksidues të trupit në luftën kundër radikaleve të lira, ai vonon procesin e plakjes dhe ju mban të shëndetshëm dhe vital.
Në cilat sëmundje të tjera ndihmon?
Terapia me ozon jep rezultate të shkëlqyera në përgatitjen për in vitro, ndihmon me arteriosklerozën dhe enët e ngushtuara të gjakut, balancon yndyrnat dhe sheqernat në trup, ndihmon me infeksionet herpes dhe HPV, psoriasis dhe ulcerat e lëkurës, kapërcen lodhjen, stresin, përmirëson përqendrimin dhe kujtesën, rrit libido, thjesht fiton forcë …
Rreth procedures
Mjekimi kryhet duke marrë gjak nga pacienti, më pas përzihet me ozonin dhe më pas injektohet në organizëm në formë infuzioni.
Dhe mos harroni!! Terapia me ozon, përveç pacientëve me disa probleme shëndetësore, është e destinuar për të gjithë ata që janë dhe duan të qëndrojnë të shëndetshëm, vital dhe elastik./Tv Koha /
Asoc. Dr Aneta Kokaleska Petrusevska

Spec. dermatovenerolog

Praktika Dr. Ançevski www.ancevski.com.mk

Të fundit