19/06/2024
29.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zvicra shtrëngon nga sot rregullat e certifikatës Covid

Duke filluar nga sot, nuk do të jetë më e mundur të hyni në zona të mbyllura të restoranteve, bareve, qendrave të fitnesit, si dhe ngjarjeve sportive, objekteve kulturore dhe ahengjeve private, pa një certifikatë Covid, transmeton albinfo.ch.

Masa, e cila u njoftua më 8 shtator, ka për qëllim frenimin e numrit të infeksioneve dhe, veçanërisht shtrimeve në spital.

Kushdo që kapet duke shkelur këtë rregull, i nënshtrohet një gjobë prej 100 frangash. /Albinfo.ch

Të fundit