Britania e shpall koronavirusin kërcënim serioz për shëndetin publik – Tv Koha
Botë

Britania e shpall koronavirusin kërcënim serioz për shëndetin publik

Qeveria e Britanisë së Madhe e ka shpallur koronavirusin kërcënim serioz dhe të pashmangshëm për shëndetin publik.

Ministri i Shëndetësisë, Matt Hancock, njoftoi se kjo masë është marrë që të sigurohet mbrojtja e shëndetit publik nga përhapja e mundshme e virusit të rrezikshëm.
Deri më tash, në botë janë regjistruar më shumë se 40 mijë raste të infektimeve, shumica prej të cilave janë në Kinë, ku edhe u paraqitën rastet e para.
Në nivel botëror, numri i vdekjeve ka shkuar në 910, por numri i infektimeve brenda ditës në Kinë është stabilizuar, shkruan “BBC”, transmeton Gazeta Express.

Related posts

AP-ja e KB-së votoi rezolutë kundër spekulimeve për vaksinën ndaj koronavirusit

Televizioni Koha

Mjeku amerikan që po trondit botën: Askush nuk ka ndërruar jetë nga koronavirusi, janë manipulime…(VIDEO)

Televizioni Koha

Zvicër, 9 mijë raste dhe 90 viktima si pasojë e COVID-19

Televizioni Koha

Leave a Comment