29/01/2023
2.8 C
Tetovo

Sapo është hedhur një person nga kati i 8 në bllokun 70 në Tetovë

Para pak çastesh një person i moshës rreth 40...

Karnavalet e Bozovcës, tradita e neglizhuar

Pa ose me mbështetje të vogël nga shteti, Ministria...

Ahmeti: Mickoski luftën e ka parë në televizor, nuk merrem me të

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka...

Edhe Maqedonia e Veriut pas dronëve Bayraktar

Mediat greke bëjnë të ditur se Maqedonia e Veriut...

Dita Ndërkombëtare e Privatësisë

28 janari shënon Ditën Evropiane të Mbrojtjes së të...

Rajoni & Bota

Kronika e zezë

Showbiz

Një burrë kafshon 36 kanaçe pijesh në 1 minutë, fiton rekordin Guinness

Një burrë nga Republika Çeke tregoi nofullat e tij...

12 vjet nga vdekja e Bekim Fehmiut, ikonës së papërsëritshme të kinematografisë shqiptare

Aktori Bekim Fehmiu lindi në Sarajevë më 1 Qershor...

Joni nga Shkupi konkurent i Maqedonisë për Evrovizion

Zëri i tij i thellë shkakton të dridhura” –...

Rita Ora rikthehet në The Voice of Australia

Këngëtarja shqiptare e njohur në mbarë botën, Rita Ora,...

U shfaq i sëmurë në karrocë, Mirush Kabashi ngrihet në këmbë

Aktori i madh i skenës shqiptare, Mirush Kabashi pak...

Arrestohet këngëtari Korab Jetishi

Me rastin e hapjes së lokalit ‘Xeni Imperial’, mbrëmë...

Shëndeti

Burrit që iu dha një vit jetë në Britani u shërua nga kanceri falë imunoterapisë

Një burri të cilit iu dha një vit jetë...

Pse lia e majmunëve po përhapet në Evropë dhe SHBA?

Disa raste të lisë së majmunëve janë raportuar ose...

Shëroni diabetin me ozonoterapi tek ordinanca “Dr. Ançefski në Shkup

Situatat stresuese të përditshme, ftohjet e pashmangshme, kontribuojnë në...

Pesë ushqime të neglizhuara që janë burim i shkëlqyer i hekurit

Hekuri është një mineral jashtëzakonisht i rëndësishëm për trupin...

Kuriozitete

SPORT

Turneu në futboll të vogël Kf Reçica-Tv Koha, fituese Thertore Nuro Kamjan

Mbrëmë përfundoi turneu tradicional  në futboll të vogël Klubi futbollistik Reçica-Tv Koha. Në një sallë të stërmbushur me tifozë, dhe me një lojë dramatike, u...

Një sezon I shkëlqyer për futbollistin Hisar Ali

Në futboll ato që vlejnë më shumë janë statistikat...

Shkëndija shënoi fitore në Shkup

Pas pauzës 10-të ditore shkaku i obligimeve të reprezentacionit për...

Të mërkurën zhvillohet java e 12 e sezonit vjeshtor

Ditën e mërkurë me fillim në orën 14...

Teknologji
Latest

Internet Explorer merr fund pas 27-vjetësh

Internet Explorer, pas 27-vjetësh përdorim, do të çaktivizohet përfundimisht më 15 qershor. Internet Explorer ishte shfletuesi i integruar në sistemin Windows që prej vitit...

Aston Martini po kalon në vetura hibride dhe elektrike

Aston Martin ka konfirmuar se nga viti 2026, do...

Apple do ta kopjojë sërish Androidin

Gjenerata e ardhshme e iPhone tashmë është duke u...

Meta po ndërton super kompjuterin më të shpejtë në botë

Meta ka njoftuar se po ndërton superkompjuterin e ri...

Emisione

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...