26/02/2024
8.7 C
Tetovo

Kronika e Zeze

Tetovari mashtrohet nga shtetasi i Turqisë për blerjen e makinave nga ai vend

Tridhjetë e tetë vjeçari nga Tetova, dje (30-janar) në ora 11:20 në SPB-Tetovë ka raportuar se ishte mashtruar nga D.A. (37) nga Republika e...

Ndahet nga jeta ish Ambasadori shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Fatmir Kumbaro

Në moshën 76-vjeçare është ndarë nga jeta Fatmir Kumbaro. Ndërsa po trajtohej në spital për shkak të një problemi me frymëmarrjen, ka pësuar një...

Ish Miss-i nga Kavaja, Lorena Bërdufi, është ndarë nga jeta në moshën 18-vjeçare.

Lorena Bërdufi studionte në gjimnazin “Aleksandër Moisiu” dhe ishte maturante në vitin e fundit. Sipas një njoftimi të bërë në faqen zyrtare të gjimnazit, ku...

Rrëzohet helikopteri kanadez i skijimit, humbin jetën tre persona

Tre persona kanë humbur jetën në një aksident me helikopter skijimi në një zonë të largët të Kanadasë. Policia kanadeze në perëndim të Kolumbisë Britanike...

Aksidenti tragjik, humb jetën 30-vjeçari shqiptar

Një i vdekur dhe tre të plagosur është bilanci tragjik i një aksidenti tragjik në rrugët e Italisë. Ngjarja që ndodhi në Pontebanna, i...

Varroset 18 vjeçari i cili u rrah për vdekje në Podujevë

Në varrezat e qytetit në Podujevë i është dhënë lamtumira e fundit Lulzim Fejzullahut, 18 vjeçarit që vdiq pas plagëve të marra nga rrahja...

Aksidentin tragjik në Kumanovë e shkaktoi vetura që në autostradë kishte hyrë nga drejtimi i palejuar

Prokuroria e Kumanovës ka kryer ekspertizë në vendin e fatkeqësisë, që ka ndodhur dje para vendkalimit kufitar Tabanoc, me ç’rast jetën e kanë humbur...

Aksidenti tragjik në autostradën Kumanovë-Tabanovc/ E konfirmon Policia, një i vdekur e tre të lënduar

Një person ka humbur jetën dhe tre janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sonte në autostradën Kumanovë-Tabanovcë. Në ora 20:30 në SPB...

Një 36 vjeçar nga Likova, viktimë e aksidenti në Tabanoc të Kumanovës

Në magjistralen Tabanoc – Kumanovë nga aksidentini rëndë ka humbur jetën një 36-vjeçar nga Likova, njofton Klan Maqedoni. “Sot në ora 01:20 në SPB-Kumanovë është...

Tabanovc/ Aksident i rëndë në kufirin me Serbinë, një i vdekur

Në autostradën që çon drejt kufirit me Serbinë para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë. Policia është në vendin e ngjarjes dhe po...

Incidenti më 11 Janar , ndron jetë njëri prej vëllezërve nga fshati Gajre (VIDEO)

Në klinikën universitare për anestezion, reanimacion dhe mjekim intenziv në Shkup, ka ndërruar jetë njëri prej vëllezërve nga fshati Gajre, të cilët ishin plagosur...

Ndërron jetë një nga personat e përfshirë në sulmin tek spitali Klinik i Tetovës

Nga përleshja që ndodhi disa ditë më parë përpara spitalit të Tetovës ku mbetën të plagosur dy persona nga fshati Gajre, njëri prej tyre...

28 vjeçari nga Shkupi mbyt gjyshen e tij, e rrahu dhe më pas e ngulfati

Prokuroria Themelore Publike Shkup ka lëshuar urdhër për zhvillimin e procedurës hetuese ndaj një 28-vjeçari nga Shkupi, për të cilin ekziston dyshimi i bazuar...

Arrestohen dy persona në Tetovë, kapen duke vjedhur një motor në oborrin e një shtëpie

Sot (19.01.2024) në ora 02:30 në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë kanë privuar nga liria M.S. (21) dhe...

Shkup, 25-vjeçari humbi jetën në ndërtimtari/ Inspektorati: Punëdhënësi nuk ka marrë masa për sigurinë e punëtorëve

Në këtë vend ku po ndërtohet, një 25 vjeçar pësoi aksident dhe si pasojë e lëndimeve të rënda humbi jetën. Ngjarja ka ndodhur në...

Rrihet edhe një fëmijë në Maqedoni, në gjendje të rëndë shëndetësore dërgohet në Spital

Policia e Maqedonisë ka njoftuar edhe për një rast të dhunës ndaj një fëmije. Bëhet fjalë për një 4-vjeçar, i cili është dërguar në...