27/05/2024
19 C
Tetovo

Të tjera lajme

2 të vdekur, 145 raste të reja. Shërohen 216 pacientë ,Tetova-9 raste të reja

Ministria e shëndetësisë informon se në24 orët e fundit janë regjistruar 145 raste të reja ndërsa janë bërë 1772 testime. Rastet janë regjistruar në Shkup-32, Kumanovë-15, Dibër-4, Shtip-8, Prilep-8, Tetovë-9, Strugë-4, Veles-2, Manastir-4, Ohër-4, Kavadar-2, Gostivar-12, Gjevgjeli-1, Strumicë-5, Kriva Pallankë-2, Koçani-3, Probishtip-2, Pehçevë-5, Berovë-1, Vinicë-2, Dellçevë-8, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-6 dhe Negotivnë-1.
Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 216 pacientë të shëruar, ndërsa dy persona kanë humbur jetën.  Bëhet fjalë për një 67 vjecar nga Dibra dhe një 48 vjecar nga Struga.

Të fundit