18/05/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

6 raste të reja me coronavirus në Tetovë

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se   gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 112 testime për coronavirus dhe janë regjistruar 35 raste të reja. Prej tyre 22 janë në Shkup, 4 në Kumanovë, 6 në Tetovë, 1 në Strugë dhe 1 në Gostivar.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i epidemisë është 2.164, prej tyre të shëruar janë 4.535 dhe 131 të vdekur. Momentalisht në Maqedoni ka 498 raste aktive me coronavirs.

Të fundit