20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

6 viktima dhe 639 rate të reja me Covid në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 639 raste të reja me Koronavirus nga 5390 teste të kryera, ndërsa kanë ndërruar jetë 6 pacientë. Qytet me më shumë të infektuar ka Shkupi me 208, Tetova me 113 raste, Gostivari 99, Kumanova 34, Kërçova 32 etj. Në 24 orët janë shëruar vetëm 22 pacientë, ndërsa raste aktive janë 3746 ku kryesojnë gjithmonë qytet si Shkupi, Tetova dhe Gostivari. Që nga fillimi i pandemisë kanë ndërruar jetë 5527 njerëz.

Të fundit