25/04/2024
7.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

87 të infektuar, një viktimë , 10 raste të reja të të infektuarve në Tetovë

Gjatë 24 orëve janë regjistruar 87 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Ndërkohë që 5 pacientë janë shëruar, ndërsa ka ndërruar jetë vetëm një person. Gjithsejtë janë kryer 987 teste.
-Shkup 41
-Kumanov 12
-Shtip 16
-Tetovë 10
-Strug 1
-Ohër 2
– Gostivar 1
-Probishtip 4

Në klinikën e kardiologjis ndroi jetë një pacient nga Kumanova i moshës 74 vjeçare i hospitalizuar para dy ditë dhe është konstatuar pozitiv në këtë klinik.
Ndërkohë që 5 pacientë që janë shëruar janë ;
-Shkupi 1
-Prilepi 2
-Tetova 2

Të fundit