22/06/2024
21.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

9.123 persona janë vaksinuar brenda një dite, tregon Filipçe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, tregon se sistemi për vaksinimin masiv të qytetarëve kundër virusit korona po funksionon në mënyrë të përsosur.

“Ditën e djeshme janë dhënë 9.123 vaksina, nga të cilat 7.963 ishin doza e parë dhe pjesa tjetër rivaksinim. Deri më tani janë vaksinuar 74.076”, shkruan Filipçe.

Системот за масовна вакцинација функционира беспрекорно уште од вториот ден по започнувањето на оваа операција. Само во…
Posted by Венко Филипче on Thursday, May 6, 2021

Të fundit