14/06/2024
21.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ademi: Ftojmë Alternativën dhe Besën t’i bashkangjiten frontit evropian

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi para seancës për votimin e rikonstruktimit të Qeveris, tha se ftesa për frontin evropian është edhe për Lëvizjen Besa dhe Alternativën.

“Ka shumicë të mjaftueshme, madje edhe përtej asaj që është e nevojshme dhe e domosdoshme për votim të Qeverisë. Ne filluma me seanca të tjera, prej orës 15 dot ë vazhdojmë me seancën që ka të bëjë me ndryshimet në Qeveri, me çka po konkretizohet idea për një front evropian”.

“Dëshira jonë është edhe për Alternativën edhe për Besën dhe të gjithë ata që i bashkëngjiten ftesës për krijimin e një fronti të përbashkët evropian”, tha mes tjerash Ademi.

Të fundit