23/04/2024
6.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksident në magjistralen Tetovë-Gostivar, shoferi është lënduar rëndë

Mbrëm rreth orës 19 në magjistralen Tetovë-Gostivar është lënduar rëndë një banor i Zherovjanit, i cili ka dalë me veturë nga korsia. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin për në Zherovjan dhe automjeti është përplasur me një shtyllë betoni.

“Vetura e tipit ‘Volkswagen Golf’ me targa të Tetovës e drejtuar nga I.A. (49) nga Zherovjani ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Në aksident shoferi I.A. i cili ka qenë i vetëm në automjet ka marrë lëndime të rënda trupore të cilat u konstatuan në Spitalin Klinik të Tetovës”, njofton Marjan Josifoski, zëdhënës në SPB Tetovë.

Për nxjerrjen e të lënduarit nga automjeti janë thirrur zjarrfikësit nga Tetova.

Në vendin e ngjarjes SPB Tetovë po zhvillon hetimet e mëtejme të aksiadentit.

Të fundit