18/05/2024
17 C
Tetovo

Të tjera lajme

Aksidenti në Dolnen, humb jetën 14 vjeçari

Një motoçiklist 14 vjeçar nga fshati Zapolzani në komunën Dolnen ka ndërruar jetë në ak*sident trafiku me një automjet “opel astra”, me të cilin ka drejtuar një shofer 18 vjeçar.

Shoferi i automobilit V.R. ka qenë nga fshati i njëjtë dhe siç ka njoftuar MPB, ka ikur nga vendi i ngjarjes, por së shpejtu është gjetur dhe është arrestuar.

Fatkeqësia mes motoçikletës “shineraj” dhe automjetit “opel astra”, që të dytë me tabela të regjistrimit të Prilepit, ka ndodhur rreth orës 13:40 në fshatin e Dollnenit, Novosellani. Motoçiklisti i mitur ka ndërrur jetë në vendin e ngjarjes nga lëndimet e marra.

Të fundit