19/05/2024
19.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Alarmi për bomba, Spasovski: Sulm hibrid ndaj shtetit

Alarmi për bomba, Spasovski: Sulm hibrid ndaj shtetit

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski ri-përsëriti edhe njëherë qëndrimin e MPB-së se alarmet për bomba nëpër shkollat e mesme të Shkupit janë sulm hibrid ndaj shtetit. Sipas tij sulmi ka për qëllim të shqetësimin e nxënësve dhe mësimdhënësve.

“Kushdo që ta bëj e bën për të shqetësuar së pari nxënësit, mësuesit dhe gjithë shtetin. Të gjitha institucionet janë angazhuar për zbardhjen dhe shpresoj se shumë shpejt do të zbardhet rasti”, deklaroi Spasovski.

Të fundit