13/07/2024
31.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ali Ahmeti: Proza e Ismail Kadaresë shkëlqeu në skenën vendore dhe atë botërore

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është shprehur se proza e kolosit të letrave shqipe, Ismail Kadare, ka shkëlqyer në skenën vendore dhe në atë botërore. Në një prononcim të shkurtër për mediat pasi bëri homazhet në nder të shkrimtarit të madh, Ali Ahmeti ka thënë se veprat e Kadaresë i mbesin Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Ali Ahmeti: Shkëlqeu dhe proza e Ismail Kadaresë në skenën vendore dhe atë botërore. I mbetet gjeneratave, i mbetet Shqipërisë, shqiptarëve, atyre që krijojnë prozë dhe poezi të bëjnë vazhdimësinë e Kadaresë dhe të Dritëro Agollit./tvklan.al

Të fundit