25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Arrestohen katër vjedhës në Gostivar, zbardhen gjashtë vepra penale

Me datë 24.07.2023, në periudhën nga ora 13:30 deri në ora 16:40, zyrtarët policorë të SPB Tetovë – DPB Gostivar në rrugën “18 Nëntori”, Bulevardi “Braqa Gjinovski”, rruga “JNA” dhe rruga “Borce Veljanvarty” në Gostivar, kanë arrestuar E.A (19), L.H (20), Z.A (20) dhe një i mitur, të gjithë nga Gostivari.

Nga MPB thonë se ata dyshohet se kanë kryer gjashtë vjedhje të rënda në banesa.

“Gjërat e vjedhura janë gjetur dhe do t’u kthehen pronarëve të tyre. Personat janë mbajtur në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rasteve ndaj tyre do të bëhet kallëzimi përkatës”, thonë nga MPB.

Të fundit