15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Asnjë viktimë dhe 21 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni ,Tetova edhe sot e para

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.227 testime për coronavirus, ndërsa 21 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre 11 janë në Tetovë, 3 në Shkup, 3 në Kumanovë, 2 në Strugë dhe nga 1 në Gostivar dhe Shtip.

Nga MSH thonë se nuk është regjistruar asnjë viktimë në 24 orët e fundit.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 7 pacientë të shëruar.

Të fundit