27/05/2024
13.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Befason Fatmir Limani: Lëvizja Besa dhe Alternativa bashkë me Grupin e Zjarrit 9.1%, ndërsa BDI me ASH 6.8%

 Fatmir Limani nga Lëvizja Besa në Facebook ka postuar një anketë duke befasuar se Lëvizja Besa dhe Alternativa bashkë me Grupin e Zjarrit dalin me 9.1% derisa BDI me ASH vetëm 6.8%, përcjell Zhurnal.mk.

Anketat e fundit po grumbullojnë si duket votat në tabore të ndryshme politike.

Kështu, VMRO si duket ka përkrahjen më të madhe tek elektorati maqedonas e ndjekur nga pas prej LSDM.

Por tek blloku politik shqiptar si duket po ndryshon politika. Edhe përkundër asaj që BDI mban primatin si partia më e votuar, rreshtimi i disa partive në një anë po zbret atë në pozitë të dytë.zhurnal.mk

Të fundit