15/06/2024
18.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bërns: Jemi të dëshpëruar që vendet anëtare të BE-së nuk arritën të miratojnë kornizën negociuese për Republikën e Maqedonisë së Veriut

Mbetëm të dëshpëruar që vendet anëtare të BE-së nuk arritën që të miratojnë kornizën negociuese për Republikën e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e djeshme, por nuk ka hamendje se shteti i ka përmbushur detyrat e domosdoshme për hapjen e bisedimeve paraqasëse me Bashkimin Evropian dhe ky është një hap që besojmë se do ta rris stabilitetin rajonal dhe do të përmirësoj aktivitetin politik dhe ekonomik, kështu u shpreh sot ambasadorja e SHBA-së në Shkup, Kejt Meri Bërns.

Të fundit