25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

“Çdo gjë është shtrenjtuar para Bajramit” – qytetarët ankohen për çmimet e larta para festës

Myslimanët nesër festojnë Kurban Bajramin, ndërsa sot besimtarët po bëjnë përgatitjet e fundit para festës.

Në Shkup, qytetarët i’a kanë mësyer dyqaneve. Ekipi i gazetës LAJM ka filmuar atmosferën në Çarshinë e Vjetër dhe në “Bit Pazar”.

Femijët të gëzuar tregojnë çfarë kanë blerë për nesër, ndërsa më të moshuarit ankohen për çmimet e larta në prag të festës./Gazeta LAJM

Të fundit