25/04/2024
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Deri të premten mot stabil dhe më ngrohtë, për fundjavë reshje shiu

Në ditët në vijim moti do të jetë stabil, nesër dhe të premten paradite do të ketë mjegull nëpër lugina. Të premten dhe në fillim të fundjavës do të fryjë erë jugore mesatare deri e fortë, e cila do të shkaktojë rritje të ndjeshme të temperaturave gjatë ditës dhe shkrirje më të shpejtë të shtresës së mbetur të dëborës.

Të dielën priten reshje shiu, ndërsa era do të ndryshojë në drejtim të veriut.

Temperatura minimale do të zbresë deri në minus dy, ndërsa ajo maksimale ditore do të arrijë deri në 17 gradë.

Të fundit