13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Digjet makina e gardianit të burgut “Idrizovë”, i pesti rast brenda gjashtë muajve

Pas mesnate është djegur një “Mercedes”, në pronësi të një gardiani të burgut “Idrizovë”. Ky është automjeti i pestë në gjashtë muaj që ka marrë flakë në rrethana të çuditshme.

Jozyrtarisht dyshimet janë se si në të gjitha të mëparshmet edhe në këtë makinë zjarr është vënë qëllimshëm. Hetimi po shkon në drejtim që urdhrat për djegien e makinave vijnë nga të burgosurit.

“Mercedesi” ishte i parkuar në oborrin e gardianit. Zjarri ka ndodhur dy orë pas mesnate në Novosellë të Shkupit. Roja i sigurisë i punësuar në “Idrizovë” e ka vërejtur zjarrin dhe ka reaguar shpejt.

“L.K. zjarrin e ka fikur vetë dhe nuk ka të lënduar. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

Djegia e makinave ka çuar në aksion në pjesën gjysmë të hapur të “Idrizovës” me ndihmën e specialistëve. Dy të burgosur, të cilët sipas administratës kanë sjellje problematike, janë zhvendosur në pjesën e mbyllur.

Ndryshe, ndër rastet e fundit ishte djegia e veturës së zëvendësdrejtorit të “Idrizovës”.

Të fundit