19/05/2024
19.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Dita e sotme me vranësira dhe reshje me intensitet mesatar, ulen temperaturat

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht në pjesët veriperëndimore. Në viset malore reshjet do të kalojnë në reshje dëbore. Do të fryjë erë e dobët deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 13 deri n 19 gradë.

Në Shkup moti do t jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë.

Të fundit