22/07/2024
20.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Dita e tretë me radhë për kërcënime me bombë në shkollë

MPB njofton se sot ka patur një tjetër paralajmërim për bombë të vendosur në një shkollë të Shkupit.

“Sot në SPB Shkup, rreth orës 14 është denoncuar se në emailin e një shkolle në Shkup është dërguar kërcënim për vendosjen e një pajisje eksplozivi. Menjëherë pas denoncimit, nga zyrtarët policorë po ndërmeren masa për evakuimin e shkollës dhe po ndërmeren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

Ndryshe, kjo është dita e tretë me radhë që po dërgohen kërcënime për bombë në shkolla. Dy të parat ishin të rreme./Zhurnal.mk

Të fundit