19/05/2024
19.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

DPHM: Në orët e mbrëmjes priten reshje të shiut

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike sot në orët e mbrëmje pritet që moti të jetë i paqëndrueshëm dhe me reshje të shiut. Në disa vende do të fry edhe erë e fortë.

Temperatura maksimale do të arrijë deri më 31 gradë celsius.

Për nesër paralajmërojnë nga DPHM se do të ketë erë të fortë dhe reshje të shiut.

Nga dita e premte moti përsëri do të jetë i qëndrueshëm dhe i ngrohtë./Telegrafi/

Të fundit