12/07/2024
24.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Dy viktima dhe 163 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 922 teste, ndërsa janë regjistruar 163 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 110 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Në regjistrin “Termini Im” janë regjistruar dy viktima nga coronavirusi Shkup (63 dhe 73) me datë 05.06.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 314.018, numri i të shëruarve është 303.893, numri i të vdekurve është 9.325, ndërsa numri i rasteve aktive është 800./Telegrafi/

Të fundit